duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Olimpiyat Oyunları için çanlar yüzüyor

  • Listed: Mart 18, 2017 1:03 am

Description

Londra sembolü, Londra 2012’nin resmi başlangıcını selamlayan zil sesleri yüzlerce kilise ve diğer örgütlerle birleştirildi.
Westminster’in dönüm noktası olan Saray’ın saat çanı 8.12’de şaşkın başladı. Takip eden üç dakika içinde 40 kat pealed. Westminster Sarayı’ndaki saat çanı için düzenli iznini kaybetmesine izin verilmesi için özel izin alınması gerekiyordu.
Big Ben’in grevinin, Kral George VI’nın cenaze töreni için 56 dakikalık her dakika attığı 15 Şubat 1952’den bu yana normal programının dışında kalan ilk kez olduğu düşünülüyor.
Galler Ulusal Meclisi, Kuzey İrlanda Stormont ve İskoç Parlamentosu’ndaki çanlar da dört parlamentonun bir araya geldiği sabah 8.12’de bir çim çaldı.
Ses kakfıtı, İngiltere’deki herkesin çan çalması için cesaretlendiren Turner Ödülü sahibi sanatçı ve müzisyen Martin Creed’in buluşması olan All The Bells olayı içindir.
Resmi başlık olan 1197 No’lu resmi adı olan kavramsal sanatı parçası: Londra 2012 Şenliği’nin bir parçası olarak bir ülkedeki çanların hepsi mümkün olduğunca çabuk ve yüksek bir sesle basarak mümkün olduğunca yüksek sesle çalıyordu.
Big Ben’in ziline, Londra 2012 Kültür Olimpiyat Komitesi başkanı ve çeşitli organizasyonlardan çan zilleri alan, Avam Kamarası Konuşmacı John Bercow MP, Lord Tony Hall katıldı.
Kral lobi gemisi Gloriana da, Olimpiyat alevini ve tören kazanı taşıyan Thames’i işlerken üç dakika soyuldu.
HMS Belfast, 300 çocuğun, deniz cateretlerinin, keklerin ve Town Criers’ın bir araya geldiği zil türlerini çaldığında, sabah saat 8.12’ye kadar geri sayımda bulunan kanunlarını ateşledi. Diğerleri arasında Kraliyet Donanması ve Kraliyet Filosu Yardımcısı, İngiliz Ordusu, RAF, Ulusal Güven, Ulusal Tiyatro, Kent Kasiyerlerinin Eski ve Onur Rehini, Kraliyet İngiliz Lejyonu ve Kadın Enstitüsü yer aldı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply