duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Yolsuzlukla Mücadele Kanunu reformu İskoç ‘Lawrence davası’ için yeniden açıldı

  • Listed: Mart 21, 2017 2:04 am

Description

Surjit Singh Chhokar’ın ebeveynleri, Crown Office’teki yanlışlıkla üç asal şüphelinin serbest dolaşımına neden olan acımasız 1998 cinayetiyle ilgili olarak hiçbir zaman adaletsizlik yaşadıklarını söylüyor.
ÜCRETSİZ HABER GÜNCELLEMELERİ 24/7 … TWITTER ÜZERİNDEKİ SCOTTISH EXPRESS’İN İZLENMESİ
İki genç kızın babası olan 32 yaşındaki Sih garson, Lanarkshire’daki Overtown’daki sokakta bıçaklanarak öldürüldü.
Bununla birlikte, iki Yüksek Mahkeme’nin duruşmalarına rağmen, üç sanık ölümcül darbeyi vurduğu için birbirlerini suçlayabildikleri için hiç kimse mahkum edilmedi.
Eski Lord Avukatı Colin Boyd QC daha sonra, “şaşkınlık, cehalet ve kurumsal ırkçılık” konusunda adil bir soruşturma sonrasında özür diledi.
Ailenin avukatı Aamer Anwar şimdi, Avukatlık Genel Sekreteri Frank Mulholland’a yazı göndererek, sorunun, tehlikeli kuralları ikiye katlama değişiklikleri kapsamında ilk olarak davanın önüne çıkarılması için soruşturmayı yeniden açmaya çağırıyor.

    Anwar, dün İskoç Sunday Express’e verdiği demeçte, “Bu dava yargı sistemini temellerine sallayan bir davaydı. Chokak ailesi, oğullarını kaybetme travmasına hiç kavuşmamıştır.
“Her zaman benzer bir cinayet olur ve katiller adalete teslim edilir ve her zaman onları düşünerek bırakır,” Bizden ne haber? ”
“Şu an İngiltere’de Lawrence davası devam ediyor, ancak başka bir Chhokar davası ne durumda?
“Bu, ceza adaleti sisteminde öfkeli bir iddianame, ancak kimse artık bahsetmiyor – Savaş Ofisi değil, İskoç Hükümeti değil, politikacılar.

    “Hiç kimse Surjit Singh Chokar’ın faili meçhul cinayetiyle ilgilenmiyor gibi görünüyor.
“Asyalı toplumun birçoğundan bana soruyor: ‘Asyalı olduğu için mi?’ İskoç asıllı topluluğu, bunun Stephen Lawrence davası gibi olduğunu hissediyor.”
Bay Chhokar, 4 Kasım 1998 akşamı evden eve geldiğinde sokakta vahşice saldırıya uğradı.
Üç erkek – Ronnie Coulter, şimdi 43, kuzeni Andrew, şimdi 30 ve David Montgomery, şimdi 34 – öldürüldükten sonraki haftalarda cinayetle suçlanıyor ve tutuklanıyorlardı.
Ancak yalnızca Ronnie Coulter yargılandı ve cinayetten beraat etti ve diğer iki adamı suçladıktan sonra yalnızca saldırı suçundan hüküm giydi.

    On altı ay sonra, Kasım 2000’de Andrew Coulter ve Montgomery, Ronnie Coulter’ın ölümcül darbeye çarptığını söylediğinde beraat etti.
Ancak, beraatından sonra, Wishaw’dan Ronnie Coulter, kızkardeşine şunları söyledi: “Ben sadece mükemmel bir cinayetten kurtulduk.”
Andrew Coulter, Chhokar cinayetine kefaletle çıkarken başka trajik bir sapkınlık içinde – Patrick Kelly – başka bir adamı öldürdü.
Dün, Bay Chhokar’ın ebeveynleri Darshan ve Gurdev, aynı suç için iki kez yargılanan kişilerin yasağını kaldırma kararının onlara yeni bir umut verdiğini söyledi.

    Reformlar, 2007’deki Dünya Sonu cinayeti davasının çöküşünden sonra ortaya çıktı ve birçoğu, seri katil Angus Sinclair’in yeni mevzuat kapsamında yargılanacak ilk kişi olduğundan şüpheleniliyor.
Değişiklikler, orijinal davanın kirlendiği ya da bir şüphelinin suçu kabul ettiği yerde “yeni kanıtlar zorla” ortaya çıkınca bir cinayet duruşmasının yeniden düzenlenebileceği anlamına geliyor.
Bay Chhokar’ın iki kızı, şu an 15, Amandeep, şimdi 25 yaşında. Karısı Sandi’den ayrılmış ve kız arkadaşı Liz Bryce ile yaşıyordu.
Bay Anwar şunları söyledi: “Bay Chhokar’ın kızı yakınlarda Glasgow’u ziyaret etti ve Kelvingrove’daki anıtına gittik ve ona bu kişilerin hala sokaklarda yürüdüğünü söylemek zorundaydık.

    “Birini değil birkaç canını mahvettiler, hayatlarını sürdürebildiler.
“Kraliyet Bürosu yeni davalara bakıyorsa, Chhokar soruşturmasını yeniden başlatmalarını tavsiye edeceğim – Bu noktada Başsavcı’ya bir mektup yazacağım.
“İyi bir zaman geçti ve geri dönüp dosyalara tekrar bakıp DNA analizi sorununu düşünebilirler. Son 10 yılda DNA teknolojisinde büyük ilerlemeler oldu.
“Geçmişteki başarısızlıkları telafi etmek için bir ihtiyaç var – sadece aileye değil İskoç topluluğuna karşı sorumluluk ve görevleri var. Orada bir cadde var, sanırım bu insanlar yalan söyledi ve dava tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. ”

    İngiltere’de, benzer bir şekilde çifte tehlikenin kaldırılmasının ardından, Gary Dobson siyah genç Stephen Lawrence’ın öldürülmesi üzerine ikinci kez yargılanıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply